ŞEHİT PİYADE ASTEĞMEN FURKAN IŞIK
 


FURKAN IŞIK ANISINA... 11.12.1984/ SALI 01.09.2006/ CUMA

O ilk bebeklik günlerin... Pırıl pırıl parlayan gözler, Sana şefkatle bakan o ışıltılı yüzler... Özlemle beklenen O Cennet kokulu Furkan Bebek... Sen doğmadan konan ve Seni karşılayan o güzel ismin... Dört yaşına kadar gururla kucağımda, omuzlarımda taşıdığım ama hiç ağırlığını hissetmediğim cevher Oğlum... O iyilik meleği Annenin duaları... Kardeş sevgisini doyasıya yaşadığınız ve elini hiç bırakmadığın Kardeşin Utku'nun doğumu...

Seni anlatacak kelimelerin sınırı yok biliyoruz, bu güzellikler içinde şu an yanımızdaymışcasına bu satırlara bile ''ne gerek var Baba...'' dediğini duyar gibiyiz... Sen hep ikinci adam sırasında durdun. Hiç öne çıkmak istemedin. Ama birinci adam sırasında olup da hiçbirşey yapamayanların çok çok önündeydin yeşil gözlü Oğlum... Biz sana bir değer katmış olmanın mütevazi ama haklı gururunu yaşarken, sen güzel ahlakınla, dürüstlüğünle, erdemlerinle kendi değerine ne değerler katmışsın!..

Bana, O melek Annene ve her resminde kol kanat gerercesine, elini omuzuna atıp sahiplendiğin kardeşin Utku'ya yaşattığın o güzelliklerle dolu günler için Sana sonsuz minnet borçluyuz Oğlum... Sana verebildiklerimiz, Senin verdiğin O kutsal Canının yanında sıradan kaldı güzel Furkan'ımız.

Sen; yirmi ikisini doldurmadan sonsuzluğa uğurladığımız; iyilik, fazilet ve güzel ahlak sahibi yakışıklı Oğlum! Bu yaşına kadar yaptıkların, yetmişindeki çoğu insanın başaramıyacağı işleri başarıp arkada bıraktığın dopdolu güzelliklerin hiç unutulmayacak. Geride bıraktığın kor gibi yanan bu üç sıcak yürek Seni asla unutmayacak. Sevdiklerin ve sevenlerin Seni hiç unutmayacak. Şehit olduğun günden bugüne... Senin o asaletli ve adaletli adam duruşuna ters düşen tek bir olumsuzluk yapılmadı, yapılmayacak. Sana ancak bu yakışır. Seni hak ederiz inşallah. Sen sitem nedir hiç bilmedin... Sen bize şikayet nedir hiç bildirmedin, hiç söylemedin... Sen hayatı hep iyi yanıyla yaşadın.Kötü ve kötünün lafını bile diline dolamadın... Ve insan olmanın bütün erdemlerini, o ismine yakışan kutsallığı ile bedeninde ve ruhunda da taşımış, Şehadetiyle evrene IŞIK olmuş ve inanıyorum ki vardığı menzilin şifreleri kendisine sunulmuş ve programın başına getirilip görev verilmiş Sevgili Oğlum, Canımız Furkan'ımız... Seni haketmeyenler utansın!

Sevgili Oğlumuz, sevgili Abiciğim FURKAN! IŞIK ASTEĞMENİM! Sen bütün güzellikleri haketmiş olarak menziline kavuştun.Menzilin mübarek olsun !

O gün; (01.09.2006 Cuma) biribirilerinin ardı sıra şehadet yolculuğuna çıkan, isimleri gönüllerimize nakşolunmuş Sekiz Kahraman! Ve bütün Şehitlerimiz... Dualarımızdasınız. Sizler asla unutulmayacaksınız! Sizleri unutturmayacağız! Şehadetiniz kutlu olsun! Annelik, babalık haklarımız, kardeşlik, abilik haklarımız, ve sevenlerinizin bütün hakları... Sizlerin verdiği o yaşanası kutsal canlarınızın yanında değeri kalmadı ki! Eğer varsa... Varsa eğer zerre kadar bir küçük hakkımız Sizlere... Buğulu gözlerimizin önünden gitmeyen o ışıklı yüzlerinize bakarak, titreyen dudaklarımızdan tek bir söz çıkacak... HELAL OLSUN! Ve birlikte olduğumuz güzel günlerde sevdikleriniz ve sevenlerinize yaşattığınız mutluluklar için de hepinize AŞK OLSUN!